Cilt Analizi

Cilt analizi

Her kişinin cilt yapısına göre bakımı vardır. Çok nadire insan normal cilde sahip olur. Bunlar dışındakiler kuru, yağlı ve karma cilde sahiptir. Bunların analizini genellikle uzman kişilerin yapması çok daha sağlıklıdır.

Cilt bakımı herkes tarafından uygulanmalıdır. Erkek ya da kadın olsun muhakkak her derinin bakıma ihtiyacı vardır. Erkekler tıraş oldukları zaman alttaki ölü deri kalkar. Deri kendiliğinden bazı atıkları atmaktadır. Cilt bakımı için öncelikli bir cilt analizi yapılması gerekmektedir.

Cilt analizi sırasında kişiye birtakım sorular sorularak cilt tipi ortaya çıkarılır.

 • Herhangi dermatolojik biri uygulama yaptırıyor mu?
 • Epilasyona gidiyor mu?
 • Kendisinde oluşan birtakım alerjiler var mı?

Ciltte gerilmeler, kuruma ve pullanma gibi durumların hepsi kişiye cilt analizi sırasında sorulur. Bu tip sorular kişinin cilt tipini belirlemekte yardımcı olur. Analiz en iyi şekilde yapılmalı ve kişiye göre doğru cilt bakım ürünü kullanılmalıdır. Eğer doğru analiz yapılırsa bakım sırasında en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

Kullandığınız nemlendiriciler, kremler, yüz yıkama jellerinin hepsi cilt tipinize göre olmalıdır. Kuru cilde, yağlı cilt tipi uygulaması yapmak doğru değildir. Bu yüzden işinde uzman kişiler tarafından cilt analizi yapılması şarttır. Bundan sonra yapılabilecek en güzel şey, cildinizin tipine göre bakımlar uygulamaktır. Cilt bakımı setleri seçerken (ya da maske yapacağınız zaman) seçmiş olduğunuz ürünlerin içeriği çok önemlidir.

Sağlığınız için kesinlikle ucuz ve basit ürünlerden uzak durmalı, çoğunlukla da uzmanların önereceği ve tavsiye ettiği ürünleri tercih etmelisiniz.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı

Cilt bakımı uygulamak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size en özel cilt bakımı önerileri için ziyaretimize bekliyoruz. Cilt bakımı kadar doğru cilt bakımı uygulamak da son derece önemlidir. Göz çevresi için yararlı olan bitkisel yağlar, vücudunuzun diğer bölgeleri için korkunç sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Aynı şekilde cildinizdeki kırışıklıkları gideren ve temizleyen karışımlar, göz çevresine uygulandığında daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Profesyonel, cilt tipine uygun ürünlerle, işin uzmanları tarafından, doğru sırada uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun, derinlemesine yapılan bakım işleminin sonucunda;

 • Cilt neminin kazandırılması,
 • İnce kırışıklıkların azalması,
 • Akne sorunlarının giderilmesi,
 • Anti aging,
 • Lifting uygulaması,
 • Gözeneklerin fazla açılması sorunu,
 • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım,
 • Siyah noktaların bakımı,
 • Yüz masajı,
 • Kalınlaşmış cilt bakımı,
 • Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilebilmesi sağlanmaktadır.

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile profesyonel cilt bakımı ile desteklenmesi gerekir. Haftalık, aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç cildin derin tabakalarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duyarız.

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı

Medikal cilt bakımı, cildin problemine yönelik, profesyonel ürünler seçilerek temizlenmesi ve desteklenmesi işlemidir. Birçok cilt probleminin başarılı bir şekilde çözümlenmesini sağlar. Merkezimizde gerçek anlamda teknik eğitim almış olan uzman estetisyenler tarafından ileri seviye bakımlar uygulanmaktadır.

Cilt, vücut için çok önemli bir nem deposudur. Dermis vücuttaki suyun %15-18’ ini içermesi sayesinde yaşamsal bir rol oynar. Dermis, bu işlevi cildimizin su tutmasını destekleyerek ve suyun buharlaşmasını engelleyerek sağlar.

Epidermiste çok sayıda aquaporin (deri altı sulama kanalları) olduğu keşfedilmiştir. Ciltteki ölü tabakanın giderilerek aquaporinlerin açılmasıyla dermis ile epidermis arasındaki su akışı artar. Böylece epidermis daha nemli, esnek, yumuşak ve parlak bir hale gelir. Aquaporinler yaşla birlikte azalır, yani yaşlanma ile beraber cildin su tutuculuğu düşmektedir.

Testler, profesyonel bakımdan birkaç saat sonra ciltteki nem oranında %80 artma olduğunu kanıtlamaktadır.

Etkin ajanlar tarafından yoğunlaştırılmış cilt bakım ürünleri kimyasal koruyucu içermezler. Bu nedenle de özelliklerini ve etkinlik potansiyellerini kaybetmezler. Zararlı çevresel etkilere karşı hücre yüzeyini korurlar. Doğal olan bu ürünlerin hepsi cilt tarafından çok iyi tolore edilir.

Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir. Banyo sonrası yüz ve vücut düzenli olarak kremlenmelidir. UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Normal ciltlere sahip kişilerin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünler kullanması önerilir.

Profesyonel medikal bakımlar çok kısa sürede pozitif etkiler göstermektedir. Kürün ilk seanslarından itibaren ciltte fark edilebilen etki bırakırlar. Cilt katmanları daha temizlenmiş ve iyi beslenmiş olmaktan dolayı ışıl ışıl parlar.

Leke, Akne ve Çatlak Bakımı

Leke, akne ve çatlak bakımı

Cildinizdeki leke, akne ve çatlak yüzeyleri düzeltmek amacıyla kimyasal ürünler kullanılmasıdır. Bu tedavide cildin hasarlı üst kısmı istenilen düzeye kadar etkilenir ve hedeflenen düzelme sağlanır. Bu tedavi başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir. Tedavi sonrası cilt parlak, genç, sağlıklı bir görünüm kazanır.

Tedavi sırasında meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen Alfa Hidroksi Asitler (AHA) olarak adlandırılan kimyasal özler kullanılır. Zamanla ciltteki kolajen ve elastin liflerde bozulma ve sayıca azalmalar olur, cilt elastik yapısını ve gerginliğini kaybeder, sarkık, kırışık bir görünüm oluşur.

Kimyasal peeling tedavisi ile sağlıklı ve genç hücrelerin cildin yüzeyine gelmesi, canlılığını kaybeden problemli hücrelerin atılması sağlanır. Buna ek olarak kolajen ve elastin liflerde yapılanma sağlanarak elastikiyet ve gerginlik artışı olur.

 • Akne (sivilce) tedavisi
 • Cilt çatlakları (stria)
 • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin tedavisi
 • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
 • Kuru, cansız cilt tedavis
 • Ciltteki açık gözeneklerin kapanması
 • Gözaltı morluklarının azaltılması
 • İstenmeyen renk değişikliklerinin (yaşlılık, güneş, gebelik ve ilaç lekeleri gibi) giderilmesi.

Yaşlanma etkilerini geciktirmek ve cildi gençleştirmek için her sağlıklı cilde 6 seans peeling tedavisi uygulanmaktadır.

AHA Peeling: Bu tedavi yüzeye bir kimyasal peeling uygulamasıdır. Son derece güvenli ve kolaydır. Hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir. Hastalar hiçbir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler.

TCA Peeling: Derin ve daha etkili tedavilerde uygulanır. Seans sayısı daha azdır. Tedavi sonrasında kızarıklık, gerginlik ve soyulmalar olur.