Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon

Son derece önemli aşamalar ile gerçekleştirilen lazer epilasyon yöntemini kesinlikle sağlıklı, kaliteli ve güvenilir salonlarda yaptırmak en hassas konular arasında başta yer alır.

İnsan sağlığına asla zarar vermediği kanıtlanan lazer epilasyon mutlaka doğru aletle ve doğru şekilde uygulanmalıdır.

Son zamanlarda oldukça yayılan ve eğitimsiz birçok yer ve kişiler tarafından, sadece kar amacı için, bilinçsizce lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Bunun dışında işlemden 1 ay öncesine kadar lazer epilasyon uygulanacak bölgeye asla ağda, cımbız, epilatör uygulanmamalıdır. Daha başarılı bir seans için kıl köklerine etki eden bahsedilen bu işlemlerden uzak durulması gerekir.

Seanstan 3 gün önce bölgeye tıraş uygulanmalıdır. 1 mm uzunluktaki tüylere lazer epilasyon yöntemi uygulanabilir. Yine işlemden 1 ay önce ciltte bronzlaşma gerçekleşmemeli, güneş ışığından işlem sonrasında da, öncesinde de korunmalıdır.

İşlem sırasında tüy sarartıcı veya kimyasal peeling kullanılmamalıdır. Eğer cilt ile ilgili herhangi bir rahatsızlık durumu varsa bu durum kesinlikle uygulayıcı kişiye bildirilmelidir.

Arzu edenler işlem uygulanacak bölgeye acıyı azaltıcı aneztezik kremler sürebilirler. Ayrıca işlem yapılacak bölgede dikey şekilde yara izi bulunan kişilerde ve keloid formasyon görülenlerde daha az etkili lazer yöntemlerinden biri tercih edilmelidir.

Lazer epilasyon yöntemini, hamile bayanlar, 12 yaşından küçük çocuklar, ağır dereceli şeker ve kalp hastası olan kişiler ve epilepsi hastaları asla tercih etmemelidir.