Lipoliz

Lipoliz

Lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan, kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin, soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Egzersize, diğer yöntemlere ve olağan diyetlere dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilinen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan bu fikirden doğmuştur.

Lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan tedavidir.

Her yaşta erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece 1 seanslık işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.

Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut selülitinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Ayrıca liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Kavitasyon

Kavitasyon

Kavitasyon yöntemi, bölgesel incelme ve selülit görünümünün azaltılmasında gözle görülür sonuçlar alınmasından ötürü ilgiyle karşılandı. Özellikle 8-10 seanslık çözümlerden sıkılan, zaman problemi olan, yoğun çalışan kesimleri mutlu edecek bu uygulama, vücutta biriken yağ dokusunu, cilt dışından, güçlendirilmiş ultrason yardımıyla eriterek şekillendirme esasıyla çalışır. Cerrahi bir operasyon olmaması işlemin iyileşme süresini ve konforunu arttırıyor.

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle, ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur.

Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar. Biz bu teknolojiyi önceden tecrübe sahibi olduğumuz hipoosmoslar lipotomi yöntemiyle beraber kullanarak bahsedilen etkili sonuçlar alıyoruz.

Zaten tavsiye edilen ve bilimsel olarak da ispatlanmış gerçek etki mekanizması da bu metot ile elde edilmektedir.

Kavitasyon yöntemi, yazılımı sayesinde etkinleştirilmiş, kuvvetlendirilmiş, güvenli ve acısız bir ultrason uygulamasıdır. Cerrahi işlem gerektirmez. Uygulama esnasında ve sonrasında birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. İşlem esnasında işitilen bir vızıltı olmaktadır, işlem biter bitmez bu ses de kesilmektedir.

Elektro Terapi

Elektro terapi

Elektrik akımının fiziksel etkilerinden tedavi amacıyla yararlanılması elektro terapi adını alır. Elektro terapi uygulamasının temeli; cilt yüzeyi, cilt altı dokular ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla harekete geçirilmesi esasına dayanmaktadır. Bölgesel yağlanmalar, selülit ve ağrı tedavisi amaçlı kullanılır.

Elektro terapi, kasların başlangıç ve bitiş noktalarına yerleştirilen elektrotlara doğru akım verilerek uygulanır. Titreşim etkisi 72 saat devam ettiğinden haftada 2 kere uygulanması gerekir.

Elektro terapi, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, uygulama bölgesinin sıkılaşmasını sağlar. İşlem esnasında uygulama alanlarındaki aktivite dokulardaki oksijenlenmeyi arttırarak yağların yıkımını hızlandırır.

Elektro terapi, kimyasal etki olmadan kasların çalışmasını, güçlenmesini, artık maddelerin temizlenmesini sağlar.

Etkin ajanlar tarafından yoğunlaştırılmış cilt bakım ürünleri kimyasal koruyucu içermezler. Bu nedenle de özelliklerini ve etkinlik potansiyellerini kaybetmezler. Zararlı çevresel etkilere karşı hücre yüzeyini korurlar. Doğal olan bu ürünlerin hepsi cilt tarafından çok iyi tolore edilir.

 • Bölgesel yağlanmada yağ yıkımı,
 • Cilt sarkmasında toparlanma,
 • Vücut yağ oranının azaltılması,
 • Yağ birikimlerinin azaltılması,
 • Gevşekliğin giderilmesi,
 • Vücudun şekillendirilmesi,
 • Birikmiş sıvıların azaltılması ve drenajı,
 • Dolaşım bozukluğu bulgularının azaltılması,
 • Kas spazmlarının giderilmesi

Elektro terapide her seans ortalama 45 dakika kadar sürmekte olup, hasta elektro terapi seansına alınmadan önce bir takım testlerden geçirilir. Kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespit edilmesi sonrasında hangi elektro terapi uygulamasına alınacağı, uygulamayı yapacak olan uzman tarafından kararlaştırılır. Elektro terapi tedavisi ortalama 24 seansta tamamlanır.

Lenf Drenaj

Lenf drenaj

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır.

Çeşitli hastalılar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayanır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

 • Lenfatik dolaşım hızlanır,
 • Kan dolaşımı hızlanır,
 • Selülite neden olan dokular arasına birikmiş yağları, lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu şekilde selülit azalır,
 • Kavitasyon gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olur,
 • Hücrelere daha çok oksijen gider, cilt canlanır,
 • Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır,
 • Detoks etkisi sağlar,
 • Masaj etkisi ile vücut rahatlar.

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur.

Bu bozukluk, hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir.

Bu tedavide lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımının hızlandırılması sağlanır.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi

Selülit, özellikle bayanlarda meydana gelen, zayıf ya da kilolu insanlarda oluşan, portakal kabuğu görünümüne neden olan durumdur.

Selülit; yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması sonuncunda hücrelerde sertleşme meydana gelir ve deri yağ ile dokusu arasında fibrotik bantlar, çekintiler oluşur. Bu da selülitli bir görünüm ortaya çıkartır.

Selülit genellikle deri altı yüzeyel yağ tabakasından kaynaklanır. Bu yağ tabakası kilo kaybetmede ve sporda en az değişiklik olan tabakadır. Bu yüzen rejim ve spor selülit gidermede tek başına etkili değildir.

Bu uygulama, diğer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Cihazın üzerinde bir vakum aleti vardır. Bu sayede cihaz dokuyu kendi içerisine çeker ve buradan lazer ve infrared ışınının dokunun derinlerine kadar iletir. Yani bu lazer, yukarıdan tutularak yapılan bir lazer değil, dokuyu içine alarak uygulanan bir lazerdir. Bu uygulamada vakumun amacı sadece lazer enerjisinin iletilmesi içindir.

Vakum son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe yapılmaktadır. Uygulama esnasında verilen lazer yağları eritip cildi pürüzsüzleştirmektedir. Uygulama lenfatik akım yönünde yapıldığından aynı zamanda bir lenfatik drenaj da meydana getirmektedir.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte cerrahi müdahale olmaksızın selülitlerden kurtulmak amacıyla çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. Cildinizde görünür bir fark yaratmak ve mükemmel, pürüzsüz bir tene sahip olmak istiyorsanız, en gelişmiş ve klinik ortamda kanıtlanmış cihazlardan faydalanabilirsiniz.

Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik

Diyetle boşaltılan yağ hücrelerinin sıkılaştırılmasını sağlamak amacıyla vücudunuzun belirlenen sorunlu yerlerine düşük bir frekansla akım vererek yapılan bir zayıflama yöntemidir. Uygulama yapılmadan önce kişinin kasa yapısı ve anatomisine göre bir program belirlenir.

Aktif olarak yapılan sportif faaliyetlerde, daha uzun sürede yapılan çalışmanın kontrollü kas hareketleri ile hiç çaba sarf etmeden ve terletmeden yapılmasını sağlar. Daha önceden yapılmış olan zayıflama uygulamalarına destek amaçlıdır ve kilo kaybı sağlamaz, bölgesel incelmeye yönelik bir uygulamadır.

Vücudun kas dokusu olan bölgelerine uygulanabilir. 5 seans sonunda değişiklikler fark edilir düzeye gelir, ancak ideal sonuçları alabilmek için asgari 10 seans uygulanmalıdır. Tüm seansları aralıksız ve düzenli olarak yapılan uygulamalarda 1 beden incelme sağlanabilir. Özellikle basen, bacak ve göbek bölgelerinde etkilidir.